• Cahuilla Lodge #127 Vigil Honor Members

    2019

     Ana DeLaTorre    Daniel Roberts    David Lesyna    Gavin Christen    Jesse DeLaTorre    John Lesyna    Matt Flanagan    Matthew Ornelaz-Perez    Nicholas Ornelaz-Perez    Timothy Perez  

    2018

     Jorge DeLaTorre  

    2017

     Charles Riley    Crystal Pastorian  

    2016

     Brandon Fenstermaker    Christian Aquilar    John Vineyard    Jorge DeLaTorre Jr    Justin Ewell    Ronny Macias  

    2015

     Caleb French    Carolyn Stanley    Griffin Martois    James Vineyard    Jarod Quinn    Justin French    Nancy Fassbender    Orion Pastorian    Robert Stanley    Stephen Morici    Steve French    Travis Martois    Zach French  

    2014

     Hayden Martois    John Buckley    Kyle Truenow    Sean Sedey    Travis Pipoly  

    2013

     Andrew Davis    Beverly Gruendner    Cameron Clossick    Carl Vicnaire    Destin Patterson    Eddie Kolb    Jared Brandt    John Mills Jr.    Jonathan Stanley    Michael Sanford    Sharon Thomas    Trenton Goopio  

    2012

     Bill Pearson    Chase Hadden    Derrick Uhrstadt    Dustin Huerta    Eric Fassbender    Frank Gruendner    James Mills    Mark Geis    Mark Maloney    Patie Mejia    Ray Fassbender    Teresa Locke  

    2011

     Christopher Bergh    Christy Eimen    Cynthia Blessum    John Mills    Ken Radosevich    Michael Hare    Robin Riehn    Ted Weinrich  

    2010

     Andrew Blessum    Billy Warren    Ian Hare    John Garcia    John Querns    Jonathan Cambon    Justin Pearson    Larry Krikorian    Mal Maloney    Nicholas Dutchover    Peter Chapman    Sandra Soto    Steven Cambon  

    2009

     Corey Chabot    Daniel Perry    Donald Eimen    Ian McLeod    Keith Weinrich    Mike Radosevich    Robert Morgan    Robert Routon    Rosana McLeod    Steve Weinrich    Tyler Eimen  

    2008

     Alex Carney    Arthur Venegas    Dale Parker    James Prior    James Thomas    John Rakestraw    Ray Romo    Tyler Beltran    William Winn  

    2007

     Alexander Carney    Bubba Riggins    Joshua DePalmer    Judy Graeber    Kevin McCreary    Larry Files    Nicholas Martinez    Nick Gaskin    Seth DeHoff    Steven DeHoff    Summer Pearson  

    2006

     Arthur Cherry    Chris Palmantier    Jacob Francuz    Joshua Kast    Mark Burnett    Mark Wanamaker    Ronald Hodge    Scott McLeod  

    2005

     Aaron Jones    Ben Lewis    Greg Hahn    Jason Palmantier    Marleny Palmantier    Nick Radcliffe    Rusty Downard    Steven Palmantier  

    2004

     Brandon Schleeter    Corey Painter    David Walsten    Drake Radcliffe    Mark Riddle    Matt Drew    Scott Pohlers  

    2003

     Brad Denbo    Charlie Dickinson    Chris Ogaz    Cory Richardson    Dan Alexander    Dave Leef    Dustin Leef    Jon Maggio    Jonathon Newcomb    Michael Case Jr.    Walter Horn  

    2002

     Bob Morgan    Chris Dietrich    Christopher L. Horn    Christopher Manning    Drew Davis    Erik Budzinski    Greg Lewis    Jim Wallace    Josh Hardman    Justin W. Desoucy    Ken Delaney    M. David DeSoucy III    Marilyn Bojorquez    Paul Bates    Rich Rhay  

    2001

     Bret Keesler    Christopher Olson    Daniel David    Jim Pattison    Keith Gebelin    Kyle Shell    Leo Dooley    Michael Gollner    Mike Erwin    Paula Boothe    Robert Melton    Steven Hall    Steven Van Dalen  

    2000

     Barbara Salva    Bob Kelly    Bryan Wheeler    Ed Betty    Geoff Cleveland    Henry Rice II    Vinney Williams  

    1999

     Chris Hensman    Chris Mendez    Christian Knowles    Cory Fuqua    Elliott Brooks    Garth Olson    James Morgan    Jason Knight    Jim Evans    John Riley    John Waters    Larry Walker    Mark Betty    Matt Gardner    Phil Mandrey    Philip Colella    Steve Davis    Tim Maggio  

    1998

     Alan Underwood    Brian James Hall    Chris Kucera    Doug Haynes    Dr. Richard A. Garver    Dustin Armstrong    Erik V. Sydow    Jeff Betty    Pat Rogers    Peggy Sager    Ramon L. Davis    Richard J. Hartjen    Robert Townsend    Ryan J. McCauley    Shawn J. Kasner    Stephan Longoria    Steven Gebelin  

    1997

     Chris Thomas    Donald Beck    Eron Parker    Gary Hatton    James McCauley    Jason Langevin    John Longoria    John Wright    Peter Mandery Sr.    Peter Townsend    Robert Langevin    Scott Hatton    Shaun McCauley    Steven Bartel II    Steven Scott    Tyler Smith  

    1996

     Darren Crist    Dennis Gallagher    Donald Townsend    Donald Wagner    Dustin Shoemake    Frank Hermes    Fred Schlag Jr.    James Sundberg    Nicholas Grafstrom    Ralph Bos    Robert McInelly    Rudy Monge    Rusty Shoemake    Sean Carter    Skip Shatford    Steve Sutton    Tim Sands  

    1995

     David Bojorquez    David Morris    Eric Underwood    Ethan Whittemore    Gary Spisak    Joseph Bertola Jr.    Michael Downs    Michael Hall    Salvatore Lupo    Scott Fuqua    Stan Shatford    Steve Moore    Steven Schultze    Thomas Zambrana    Travis Wiehn    Travis Wiehn    Willaim McMillin  

    1994

     Barbara Enz    Chris Eckland    Chris Robles    Dave Phippen Sr.    Dennis Underwood    Erick Maddox    Francis Willette    Frederick Maglio    Jack Bartlett Jr.    James E. Rodgers Sr.    Jeff Loefke    Michael Harris    Mike McCoy Jr.    Patrick Singer    Ryan Kay    Scott Bartlett    Scott Matsuda    Scott Wright  

    1993

     Adam Schlag    Alan Kay    Ban Cheeseman    Beau Sawyer    Betty Lowe    Cody Barnett    Greg Jasper    Jesse Sanford    John Krueger    Paul Walters    Rex Waddington    Robert Graham    Ron Collins    Steve Stringer    Tracy Schultze  

    1992

     Charles DeLude    David M Morgan    David Mastbergen II    Donald B. Salva    Floyd Cunningham    Heath Sawyer    Howard Widick    Hugh Craddock    James Hermes    Jeff Collins    Joe Leisz    Jonathan Brower    Matthew Severns    Peter Enz    Richard Maddox    Richard W. Bitter    Ron C. Bucheit    Russell Smetters    Timothy Jasper  

    1991

     Bruce E. Allen    Isaac Alves    James P. Rodgers    Jason Dunk    John E. Shifflette    John Kilian    John L. Free    John S. Free    Karl A. Kaszuba    Michael Rellin    Nathan Whittemore    Noel J. Parra    Paul H. Quinn    Paul Marlow    Richard Stodola    Robert J. Walker  

    1990

     Bob Gebo    Bryant Walker    Daniel Wabs    David Sturges    Frank Lowe    George Torbett    Gregg Capella    Matthew Green    Robert Lowe    Sam Garnsey    Scott Graham    Theodore Hanson  

    1988

     Douglass F. McConnell    Edward Barton    J. W. Chadwick III    Jesse Duckett    Mathew Brandt    Pasco Tomberlin    Robert Blanck    Robert Lovell    Stefan Gogosha    Stewart L. Hastings    Vince Kilian  

    1987

     Chad Brannon    Charles Moffitt    Daryl Hemingway    Dennis Duering    Fred Jackson III    Glenn Smith    John McCormack    Leon Correz    Randy Patterson    Sean Balders    Steve Pennington    Tom Gaffey    William Sheppard  

    1986

     Andrew Jessup    Cory Seidel    Donald A. Turk    Emery Papp    Eric Hearn    Jay Chadwick    John Casseday    Martin Gaffey    Peter Kiriakos III    Ralph J. Hill    Richard D. Fulk    Steven Bertola    Vern Moffitt  

    1985

     Alan Huertas Sr.    Brian Hawley    James Slone    John Rose    Ken Kempter    Matthew Kincaid    Michael Celano    Robert Swartzel    Robert Sweginnis    Robert White  

    1984

     Dale Correz    Fritz Bachman    Michael Zenone    William A. Kern  

    1983

     Andrew D. Hunt    David A. Lerew    John F. Borgardt    Max S. Kreston Jr.    Raymond B. Mills  

    1982

     Fred Jackson Jr.    Greg A. Borgardt    Larry M. Gates    Larry P. Glass    Larry R. Dylina    Malcolm F. Alexander    Mark W, Grinstaff    Walter C. Hewitt  

    1981

     Gary D. Jensen    Howard E. Kern    Marshall C. Scott    Michael Sachs    Richard Schoolcraft    Robert B. Young Jr.  

    1980

     James C. Reynolds    Joseph R. Grant    Richard B. Schoolcraft    Richard H. Ardrey    Steven L. Bush  

    1979

     Allan Huertas Jr.    Christopher Warack    Clinton C. Gilbert    Jim Worley    Robert N. Reyes    Tom Russell  

    1978

     Chester C. Gilbert    David E. Garlinger    Douglass DeWitt    Ray E. Clark    Rob Roberts    Robert B. Switzer Jr.    Shawn H. Goffman  

    1977

     Carl M. Schultz    Jon Lagerquist    Ken Jeske    Marvin Goffman    Robert C. Pelton  

    1976

     Brian W. Cahill    Eric M. Murray    Gene C. Garlinger    Kevin D. Walker    Steven Heard    Walter W. Walker  

    1975

     Robert B. Switzer    Robert K. Heldenbrond  

    1974

     Bert Leithold Jr.    Bert Leithold Sr.    Eli Goffman    Geroge K. Connors    Harley Tyson    James A. Bailey    Jon Nelson    Peter H. Hochrein    Robert D. Chandler    Robert N. Marion    Sigfried Miller    Vilas L. Amundsen  

    1973

     David J Fredendall    Jeffrey W. Lee    Tracy Wood  
  • A-tsa Lodge #380 Vigil Honor Members

    1971

     Dale Worley    Louis Flores    Mike Kelly  

    1969

     David Sherrod    Dennis BanDerven    Dewey Stambaugh    Don Emery Sr.    Robert C. Lawrence Jr.  

    1968

     Bob Lawrence    Richard L. Collier    Ron Lawson  

    1967

     Scott Reynolds    Victor Kamhi  

    1966

     John Hughes    Robert Burdick    William Nye  

    1965

     John W. Collier    Larry Fowler  

    1964

     Martin W. Latimer    Roy McKey  

    1963

     Gary Johnson    Hugh A. Johnson  

    1959

     Dayton O. Sharpe    John Cridelich    John W. Murdock  
  • Tahquitz Lodge #127 Vigil Honor Members

    1972

     Bill McKowen    Grant Edwards    Jack Nelson    Jim Tyson    Michael Goldware    Richard Pohlers    Steven J. Lambert    Terry L. Tyson  

    1971

     Michael Cheley    Richard B. Jackson  

    1970

     Gerald Delker    Henry J. Schmel  

    1969

     Dennis Duran    Kim Wilkinson    Richard A. Champany    Wallace H. Hayes    William Needler  

    1968

     Emmett Harvey    Frank Sydow    Gene Crawford    George Harris    Thomas Ballesteros  

    1967

     Alan Gotcher    David Eldon Hoover    David N. Peterson    James Dean Summon    John Nauman    Joseph Artino    Robert M. Henderson    Samuel W. Tate  

    1966

     William K. Gruber  

    1964

     Donald Fitzloff    Paul Lukins    Ronald Richmond    William Gallagher  

    1956

     Charles Williams  

    1955

     Charles C. Pierce    John Sterrett    Kenneth Kammeyer  

    1953

     Lewis Barksdale  

    1948

     Kirby Hester  

    1947

     John Herring  
  • Wisumahi Lodge #478 Vigil Honor Members

    1972

     Karl Hartmetz    Ken DeWitt    Lee T. Hornibrook    Mitchell Preus    Orval Walden    Ronald Carrier    Tom Tootle  

    1971

     Frank Anderson    Glenn Evans    Joe Stanovich    John C. Gordon    John Lampigano    William V. Anderson  

    1970

     Craig H. Edwards    Jeffrey Abbott  

    1969

     Bill H. Goodman    Bradford Wickman    John Lee    Steve A. Geroge    Warren G. Golson  

    1968

     Al George    Brent Miller    Bruce Golson    Grant E. Robinson    Kenneth Johnson    Paul Helman  

    1967

     Kevin Shaughnessy    Wayne Fowlie Sr.    William Fertig  

    1966

     Allen Full    Don Hann    Harlan A. Espy    Tad A. Johnson    Tom Hayes    Wayne Fowlie Jr.  

    1965

     Douglas I. Card    Miles H. Lawrence Jr.    Steven R. Barris    Thomas J. Mocilac    Thomas V. Arcadi  

    1964

     David Hann    David Reid    Dennis Davis    F.E. Brown    James B. Brown    Roy Shuey    William Lawrence  

    1963

     Darius Adams    Ferel Martin    J. Mac Coltrin    Jim Martin    John Campbell    Robert Hann    Robert Scott  

    1962

     Douglas Davis    Ottis Scott    Paul M. Herzig  

    1961

     Edward H. Saxton    John Bahr    Kenneth Hollenbeck    Peter L. Pitard    Thomas C. Reid  

    1960

     Bruce K. Hollenbeck  

    1959

     David J. Gibson    Edward Tudor    Joe Rosenthal  

    1958

     Glenn Gray    John Lowe III    John Lowe Jr.    Vernon Evans  

    1957

     Larry Grace    Tom Hooker